جنرال تادین خان، فرمانده پولیس ولایت قندهار امروز پنج‌شنبه(۲۶ ثور) اعلام کرد، چهار سرباز پاکستانی در درگیری مرزی با نیروهای افغان کشته و هفت سرباز دیگر این کشور زخمی شدند.

به‌گزارش اقتصاد روز، جنرال تادین خان در صفحه رسمی توییترش نوشت، این سربازان در نتیجه درگیری مسلحانه با سربازان مرزی افغان کشته شدند و دو عراده موتر نظامیان پاکستانی نیز تخریب شد.

او افزود، سربازان افغان به هدف جلوگیری از نصب سیم خاردار به نقطه صفری مرزی در ولسوالی «شملزایی» ولایت زابل اعزام شده بودند که با کمین مخالفان مسلح دولت روبرو شدند و بعداً سربازان پاکستانی نیز بالای این نیروهای مرزی حمله کردند.

تادین خان علاوه کرد، درگیری میان سربازان افغان و نظامیان پاکستانی چندین ساعت دوام کرد و سربازان پاکستانی دو موشک را نیز بر خاک افغانستان شلیک کردند.

فرمانده پولیس ولایت قندهار تایید کرد، در نتیجه حمله این دو موشک 12 فرد غیرنظامی در خاک افغانستان زخمی شدند. مقام های پاکستانی هنوز در این مورد چیزی نگفته‌اند.

قابل ذکر است که افغانستان خط مرزی دیورند میان این دو کشور را به رسمیت نمی شناسد، اما پاکستان این خط مرزی را به رسمیت شناخته است.