روابط عمومی سپاه پاسداران ایران باانتشار خبرنامه‎ای امروز (یکشنبه 30 سرطان) از کشته شدن دو تن و مجروح شدن دو تن دیگر از نیروهای خود خبر داد.

به‎گزارش خبرگزاری اقتصاد روز، روابط عمومی سپاه پاسداران در ادامه این خبرنامه اعلام کرد که طی عملیاتی در صبح امروز یکشنبه دو تن از نیروی زمینی سپاه در منطقه «کشتگان» ولایت سراوان ایران کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

سپاه پاسداران عملیات و درگیری را با عوامل گروه «تروریستی» اعلام کرده و جزییاتی بیشتر در این مورد نداده است.

گفتنی است، سیستان بلوچستان و منطقه سراوان ایران در سال‌های اخیر، بارها شاهد درگیری افراد مسلح با نیروهای سپاه و نیروی انتظامی این کشور بوده که منجر به کشته شدن تعدادی از نیروهای دو طرف شده است.

مقامات امنیتی ایران بارها اعلام کردند که افراد مسلح در مناطق مرزی پاکستان پناه گرفته و از آنجا برای انجام عملیات استفاده می‌کنند.

منطقه سراوان، جز مناطق محروم در ایران به شمار می‌آید که مطابق گزارش‌های فعالان مدنی این منطقه، مردم آن به دلیل داشتن مذهب سنی، از تبعیض مذهبی نیز رنج می‌برند.

همچنین، علاوه بر حضور گروه‌های مسلح در این منطقه که هدف خود را دفاع از اقلیت قومی و اهل سنت بلوچ اعلام کرده اند، مقامات ایران می‌گویند که منطقه محل تردد قاچاقچیان مواد مخدر و کالا است.