داکترعبدالله می‍‌گوید: «فقط نتیجه مشروع انتخابات برای ما قابل قبول خواهد بود و هیچ نتیجه‌یی دیگری که در آن مشروعیت و شفافیت نباشد، برای ما قابل قبول نیست».

به گزارش خبرگزاری رویداد روز، داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرائیه و نامزد انتخابات ریاست جمهوری، در نشست اخیر شورای وزیران به تحولات اخیر انتخاباتی اشاره نموده می گوید: «نتیجه انتخاباتی را که در آن مشروعیت و شفافیت نباشد، نخواهد پذیرفت».

آقای عبدالله گفت: «تیم ثبات و هم‌گرایی تصمیم خود را گرفته و تصمیم بسیار واضح و روشن که فقط نتیجه انتخابات، نتیجه مشروع انتخابات برای ما قابل قبول خواهد بود و هیچ نتیجه‌یی که در آن مشروعیت نباشد و شفافیت نباشد، برای ما قابل قبول نیست.»

درحالکه شماری از احزاب سیاسی نیز در این باره واکنش‎های جدی نشان داده اند؛ چنان که حزب وحدت اسلامی افغانستان به رهبری محمدکریم خلیلی نیز با انتشار بیانیه‎ای گفت: « در صورتی‎که نتایج برآمده از تقلب بر سرنوشت مردم افغانستان تحمیل گردد، ما آن را قبول نداریم و در محوریت تیم ثبات و همگرایی به‎ریاست جلالتمآب داکتر عبدالله عبدالله کاندیدای مورد حمایت مردم، اعلام می‎نماییم».

همچنان حزب جمعیت اسلامی، در اعلامیه‌یی «دستکاری در نتیجه آرای مردم» را گونه یی از کودتا می‌گوید وحزب جنبش ملی اسلامی افغانستان هم، تأکید می‌‎ورزد که روند انتخابات، نباید از مسیر قانونی آن بیرون شود.

«بشیراحمد ته‌ینج»، سخنگوی جنبش ملی اسلامی افغانستان گفت: «متأسفانه، کمیسیون از روزی که درملوگ گزارش را برایش داد، از همان روز تک‌روی اختیار کرده است و خودش عملاً اصول و پرنسیب‌های پذیرفته‌شده را زیر پا می‌گذارد».

با این‌حال، کمیسیون مستقل انتخابات بدین باور است که این نهاد، همواره کارهایش را به‌دور از جنجال‌های سیاسی، دنبال کرده است.

محمد حنیف دانشیار، عضو کمیسیون مستقل انتخابات گفت: «مسایل سیاسی، موضوعات سیاسی، اصلاً تأثیری در کار انتخابات نخواهد گذاشت و انتخابات یک پروسه حقوقی و تخنیکی است؛ مسوولیت ما پیش‌بُرد این پروسه است».

خبرگزاری رویداد روز را در تلگرام دنبال کنید!

https://t.me/roydadroz