«شاهد خاقان عباسی» نخست وزیر پیشین پاکستان و نائب رئیس حزب «مسلم لیگ نواز» در ارتباط با پرونده اختلاس امروز (پنج شنبه 27 سرطان) توسط ماموران دیوان احتساب ملی (NAB) این کشور بازداشت گردید.

به گزارش خبرگزاری اقتصاد روز، رسانه های پاکستانی گزارش داده اند که موتر حامل «شاهد خاقان عباسی»، امروز از مسیر بزرگراه «اسلام آباد-لاهور» در نزدیکی عوارضی از سوی ماموران دیوان احتساب متوقف شد.

براساس این گزارش، حکم بازداشت نخست وزیر سابق پاکستان توسط رئیس دیوان ملی احتساب این کشور صادر شده و گفته می شود که بازداشت عباسی در ارتباط با پرونده قرارداد خرید و فروش گاز مایع و دیگر مواد سوختی در کشور بوده است.

براساس ادعای دیوان احتساب پاکستان، شاهد عباسی طی 15 سال عملکرد خود به سوء استفاده از مقام خود به کارهای غیرقانونی دست زده است.

منابع پاکستانی می گویند، دیوان ملی احتساب پاکستان تاکنون چهار مرتبه نخست وزیر سابق این کشور را احضار کرده بود اما وی در هیچکدام از این جلسات حاضر نشد به همین دلیل شاهد خاقان عباسی امروز بازداشت شد.

مسئولان ارشد حزب مسلم لیگ نواز نیز بازداشت شاهد عباسی را تایید کردند.

اقدام برای تحقیقات و بازداشت شاهد عباسی، پس از آن انجام شد که دفتر حسابرسی کراچی تحقیق در باره پرونده اختلاس را باز کرده بود.

شاهد عباسی، نخست وزیر پیشین پاکستان بارها بر بی گناه خود تاکید کرده و دولت را به اثبات اتهامات علیه خود به چالش کشیده بود.

شاهد خاقان عباسی تا کنون شش دوره نماینده مجلس ملی پاکستان بوده و علاوه بر تصدی وزارت نفت و منابع طبیعی، تصدی وزارت تجارت، وزارت تولیدات دفاعی و ریاست شرکت هواپیمایی ملی پاکستان را نیز در دولت های گذشته در کارنامه دارد.