مجیب رحیمی سخنگوی ریاست اجرائیه می‌گوید که هیئت ایجاد شده از سوی ارگ ریاست‌جمهوری برای مذاکرات صلح فراگیر نیست و باید در آن تجدید نظر صورت گیرد.

به‌گزارش خبرگزاری رویداد روز، سخنگوی ریاست اجرائیه به روز سه‌شنبه (۱۵ دلو) گفت که زلمی خلیلزاد فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان در دیداراش با رییس اجراییه خواهان ایجاد یک هیئت فراگیر و ملی برای گفت‌وگوهای میان افغانان شده است.

به کانال تلگرام خبرگزاری رویداد روز بپیوندید!

رحیمی می‌گوید که هیئت ایجاد شده از سوی ریاست‌جمهوری پذیرفتنی نیست و این هیئت باید در مشوره با احزاب و جریان‌های سیاسی ایجاد شود.

از سویی هم برخی از سیاست‌گرانی که با آقای خلیل‌زاد دیده اند نیز می‌گویند که واشنگتن خواهان ایجاد یک هیئت ملی برای گفت‌وگوهای صلح است.

ریاست اجراییه بخشی از نگفته‌های دیدارهای دو به دوی رییس اجراییه با زلمی خلیل‌زاد فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان را در میان می‌گذارد، یکی از این گفته‌ها روی ایجاد یک هیئت فراگیر و ملی برای گفت‌وگوهای میان افغانان بوده است.

خبرگزاری رویداد روز را در تویتر دنبال کنید!

مجیب رحیمی، سخنگوی رییس اجراییه گفت: «هم تاکید آقای خلیل‌زاد روی تشکیل یک هیئت فراگیر بود و هم تاکید تمام دوست‌های بین‌المللی ما به شمول نماینده‌گی سازمان ملل این بوده است که باید یک تیم ملی و همه شمول ایجاد شود».

آقای خلیل‌زاد در دیداراش با برخی از سیاست‌گران نیز بر ایجاد یک هیئت همه شمول تاکید کرده است.