بیش از ۱۰ میلیون نفر در آمریکا با امضای چندین طومار برکناری دونالد ترامپ را از مقام ریاست‌جمهوری خواستار شدند.

به گزارش اقتصاد روز، نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا و چند سازمان ترقی خواه دیروز پنجشنبه (19 ثور) در واشنگتن طومار‌هایی را ارائه کردند که در مجموع بیش از ده میلیون نفر آن‌ها را امضا کرده و از کنگره خواسته اند روند برکناری دونالد ترامپ را از مقام ریاست جمهوری آغاز کند.

«رشیده طلیب» و «ال گرین»، دو عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا و چند تن از نمایندگان انجمن‌ها و سازمان‌های غیردولتی روز پنجشنبه در برابر ساختمان کنگره و در کنار تابلوی بزرگی که روی آن نوشته شده بود «ترامپ باید برکنار شود»، یک کلید یو اس بی ارائه کردند که در آن امضای افرادی که خواستار عزل ترامپ از مقام ریاست جمهوری هستند، جمع آوری شده است.

ال گرین گفت: «دلیلی که ما در این جا حضور داریم ۱۰ میلیون امضایی است که در دستان ماست. رشیده طلیب نیز که از ماه‌ها پیش بر ضرورت برکناری دونالد ترامپ از قدرت تاکید می‌کند، گفت: در این دوره به شدت تاریک که کشورمان در آن قرار گرفته، به عقیده من زمان آن است که مبارزه کنیم.»

رشیده طلیب که از جنوری گذشته در مجلس نمایندگان عضویت دارد، ماه مارچ با ارائه پیش نویس قطعنامه‌ای از کمیسیون قضایی مجلس نمایندگان خواست تحقیق کند که آیا رئیس جمهور مرتکب تخلفاتی شده است.

اما سران دموکرات کنگره آمریکا در واکنش به فشار‌های جناح ترقی خواه حزب که خواستار برکناری ترامپ هستند، مواضع معتدل‌تری دارند و معتقدند توسل به روند برکناری ترامپ می‌تواند منجر به دودستگی شدید در جمعیت ۳۲۵ میلیون نفری آمریکا شود؛ آن هم در زمانی که کشور به انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ نزدیک می‌شود.