در پی حمله تروریستی به مکتب سیدالشهداء غرب کابل که منجر به قربانی و زخمی شدن بیش از دو صد تن از دانش آموزان و متعلمین این مکتب گردید حزب رفاه ملی افغانستان طی بیانیه این عمل جنایتکارانه گروه طالبان را محکوم نمود.

متن پیام به شرح ذیل می‌باشد:
بسم الله الرحمن الرحیم
بار دیگر تروریست های افراطی و مزدوران بیگانگان حمله مرگ‌بار و جنایت غم انگیز را در منطقه شیعه نشین غرب کابل به وجود آوردند و این حمله سبوعانه و غیرانسانی بیش از 200 تن از دانش آموزان و متعلمین و اطفال این مرز بوم را به خاک و خون نشاندند.

حزب رفاه ملی افغانستان این حمله وحشیانه و تروریستی را به شدت محکوم می‌نماید و آنرا توطئه ای از پیش تعیین شده از سوی گروه‌های افراطی و وهابی می‌داند گرچه گروه تروریستی طالبان این فاجعه را به دوش نگرفته ولی قرائن و شواهد حاکی از آن است که این فاجعه غیرانسانی کار طالبان و گروههای افراطی و وابسته به پاکستان و کشورهای عربی از جمله عربستان سعودی می‌باشد.

حزب رفاه ملی افغانستان کشته و زخمی شدن بیش از دو صد تن از متعلمین و دانش آموزان مکتب سیدالشهداء غرب کابل را یک فاجعه ملی می‌داند و از رئیس جمهور اسلامی افغانستان آقای دکتر محمد اشرف غنی می‌خواهد به منظور غم شریکی و احترام به این شهداء و شهداء اخیر کشور و به جهت مرحم‌گزاری به دردهای خانواده های معظم شهداء و قربانیان این فاجعه بزرگ و دلخراش ضمن رسیدگی به آنها یک روز را به عنوان ماتم ملی و عزای عمومی در کشور اعلام نمایند تا باشد که مردم مظلوم و ماتم‌زده غرب کابل و در مجموع شیعیان افغانستان احساس نمایند که دولت و رئیس جمهور در غم و اندوه و ماتم آنها شریک هستند.

حزب رفاه ملی افغانستان این حمله ددمشانه را پرسش‌برانگیز و غیرقابل توجیه می‌داند و از نیروهای امنیتی خواهان پاسخ‌گویی شفاف به این حادثه می‌باشد که چه دست‌های مرئی و نامرئی در پشت این قضیه دخیل هستند.

حزب رفاه ملی افغانستان از شورای امنیت سازمان ملل متحد و مجامع جهانی می‌خواهد به منظور جلوگیری از وقوع نسل کشی و فاجعه‌ای غیر انسانی دیگر نسبت به شیعیان افغانستان توجه بیشتری نموده و تدابیر لازم را اتخاذ نمایند.

در پایان حزب رفاه ملی افغانستان تسلیت، همدردی و غم شریکی خود را با خانواده‌های معظم شهداء ابراز داشته و برای شهداء رحمت الهی و فردوس برین و برای مجروحین شفای عاجل از خداوند بزرگ مسئلت می‌نماید.

حزب رفاه ملی افغانستان
کابل ـ یکشنبه 19 ثور 1400 برابر با 26 رمضان المبارک 1442 قمری

گزارشگر: باقر علی پور