از نیمه های شب گذشته بدینسو گروه تروریستی طالبان از چندین نقطه بالای پوسته های امنیتی در مرکز شهر کندز حملات تهاجمی را آغاز نموده و به علت تشدید درگیری ها باشندگان این شهر در حال ترک شهر می‌باشند.

 

به گزارش خبرگزاری اقتصاد روز، گروه تروریستی طالبان ساعت 2 شب گذشته حملات شدید و تهاجمی شان را بالای مرکز شهر کندز آغاز کردند و درگیری شدیدی میان آنان و نیروهای امنیتی همچنان ادامه دارد.

منابع محلی به رسانه ها، گفته اند که تا کنون شفاخانه 200بستر دولتی، مکتب مولوی سراج الدین، ریاست برق، کوچه و پس کوچه ها در مرکز شهر بدست طالبان سقوط کرده و جریان برق نیز در این شهر قطع شده است.

با وجود اینکه مقامات امنتیی اعلام کردند که جنگنده های نیروهای دفاعی برای سرکوب طالبان به محل درگیری فرستاده شده اما منابع محلی می‌گویند تا کنون شاهد هیچ حمله ای از سوی جنگنده های نیروهای دفاعی در این شهر نبوده اند.

به گفته منبع، ساحات بیشتر شهر بدست طالیان سقوط کرده و هم اکنون جنگ در حومه های این شهر ادامه دارد و هیچ هواپیمایی در آسمان دیده نمی‎شود.

منبع افزوده است که مردم گروه گروه با استفاده از موتر و پیاده از حال ترک مرکز شهر کندز هستند و وضعیت در کندز کاملا بحرانی به نظر میرسد.
این برای سومین بار است که طالبان حملات وسیعی بر مرکز شهر کندز طی چند سال اخیر انجام می‌دهند.

تا کنون از آمار دقیق تلفات گزارشی منتشر نشده است و مقامات امنیتی کشور اعلام کردند که این حمله طالبان با مقاومت شدید نیروهای امنیتی مواجه شده و تلفاتی نیز بر طالبان وارد شده است.

این در حالی است به گفته‌ی آگاهان امور نظامی و سیاسی، گروه تروریستی طالبان به علت باج گیری در گفتگوهای صلح دست به تشدید حملات گروهی و تهاجمی زده اند.